КНП "Козельщинська центральна лікарня"

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

До уваги жителів Козельщинської громади!

| Прокоментуй!

Національна служба здоров’я України провела аналіз щодо критеріїв оптимізації функціонування мережі закладів охорони здоров’я, які визначені для лікування коронавірусної хвороби .

З  метою забезпечення доступності медичної допомоги населенню, а також ефективного витрачання бюджетних коштів, які і так є дефіцитними, мережа закладів розділена на 4 групи:

1)      заклади, які надають іншу допомогу пацієнтам, неінфікованим коронавірусом;

2)      базові або опорні заклади охорони здоров’я, які забезпечують інфекційну готовність в регіоні у кількості 1 заклад на 300 тис. населення із щонайменше 170 ліжками визначеними для лікування пацієнтів з COVID-19 і забезпечують рівновіддалений доступ на всій території області;

3)      друга хвиля закладів, які відповідають всім визначеним вимогам та залучаються по одному у випадку досягнення показника завантаженості всіх ліжок, підключених до кисню до 60%;

4)      третя хвиля закладів, які можуть відповідати не всім вимогам, зокрема мати достатню кількість кисневих концентраторів замість централізованої подачі кисню, мати палату інтенсивної терапії замість відділення, та залучаються по одному у випадку досягнення показника завантаженості всіх ліжок, підключених до кисню понад 80%. За умови включення закладів охорони здоров’я третьої хвилі має бути забезпечено жорстку диференціацію пацієнтів. Зокрема до таких закладів охорони здоров’я зможуть потрапляти лише ті пацієнти, які мають мінімальні ризики тяжкого перебігу захворювання та розвитку ускладнень.

 

Таким чином, пропонується встановити наступні критерії для кожної групи закладів.

 

До закладів, які забезпечують допомогу іншим пацієнтам, не інфікованим коронавірусом, необхідно включити:

  1. Обласні лікарні, які забезпечують багатопрофільну медичну допомогу у невідкладних станах. Вони не є ключовими точками в лікуванні коронавірусу крім випадків, коли вони мають у своїй структурі інфекційні відділення, розміщені у відокремленій будівлі, які відповідають визначеним вимогам.
  2. Найпотужніші багатопрофільні лікарні області, які надають допомогу у невідкладних станах, а також при пріоритетних станах.
  3. Монопрофільні заклади, зокрема пологові будинки, перинатальні центри, кардіологічні диспансери, онкологічні диспансери, центри соціально значущих захворювань, психіатричні та наркологічні диспансери.
  4. Заклади, в яких надається допомога пацієнтам у станах, що потребують безвідривного лікування, зокрема онкологічні захворювання, хронічні хвороби нирок, розлади психіки та поведінки тощо.

 

До базових або опорних закладів охорони здоров’я мають бути включено 1 багатопрофільний заклад на 300 тис. населення, який має щонайменше 170 ліжок для надання медичної допомоги пацієнтам в окремому корпусі із залученням окремих фахівців для надання допомоги пацієнтам з COVID-19 або повністю перепрофільований для надання допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою.

За кожною базовою (опорною) лікарнею закріплюються райони обслуговування.

Додатково до базових (опорних) лікарень включається 1 дитяча лікарня за умови, що у базових відсутні дитячі інфекційні відділення.

До лікарень другої хвилі реагування можуть бути включені багатопрофільні заклади, які мають щонайменше 80 ліжок і повністю перепрофільовані під надання допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою.

За кожною лікарнею другої хвилі закріплюються райони обслуговування. Лікарні другої хвилі долучаються по одній лише за умови досягнення показника завантаженості кисневих ліжок у базових (опорних) лікарнях на відповідній території обслуговування на понад 60%.

 

До лікарень третьої хвилі реагування можуть бути включені багатопрофільні та монопрофільні заклади, які мають щонайменше 40 ліжок, які визначені для надання допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою. Лікарні третьої хвилі долучаються по одній лише за умови досягнення показника завантаженості кисневих ліжок у базових (опорних) лікарнях та лікарнях другої хвилі на понад 80%.

До базових (опорних) закладів охорони здоров’я має бути включено 5 закладів (із розрахунку 1 заклад на 300 тис. населення), які мають щонайменше по 170 ліжок та є рівновіддаленими для області, зокрема пропонуються наступні:

Лубенська лікарня інтенсивного лікування (з умовою, що в закладі є можливість забезпечити розділення потоків пацієнтів з COVID-19 та без та буде залучено додаткових медичних фахівців до надання допомоги при COVID-19);

Лікарня інтенсивного лікування і рівня м. Горішні Плавні;

Комунальне некомерційне медичне підприємство «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»

5-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради;

Полтавська центральна районна клінічна лікарня.

Додатково до базових (опорних) лікарень включається одна дитяча лікарня Дитяча  міська клінічна лікарня Полтавської міської ради.

 

До лікарень другої хвилі можуть бути включені:

Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня;

Миргородська центральна районна лікарня;

Гадяцька центральна районна лікарня;

Лохвицька районна лікарня;

Комунальне некомерційне медичне підприємство «Кременчуцька перша міська лікарня  ім. О. Т. Богаєвського» Комунальне некомерційне медичне підприємство «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна»;

Кременчуцька центральна районна лікарня.

За кожною лікарнею другої хвилі закріплюються райони обслуговування. Лікарні другої хвилі долучаються по одній лише за умови досягнення показника завантаженості кисневих ліжок у базових (опорних) лікарнях на відповідній території обслуговування на понад 60%.

 

До лікарень третьої хвилі можуть бути включені:

Зіньківська центральна районна лікарня;

Карлівська центральна районна лікарня ім. Л. В. Радевича;

Козельщинська центральна районна лікарня;

Чутівська центральна районна лікарня;

Кобеляцька центральна районна лікарня;

Великобагачанська центральна районна лікарня;

Диканська центральна районна лікарня;

Пирятинська центральна районна лікарня;

Хорольська центральна районна лікарня;

Оржицька центральна районна лікарня.

. Лікарні третьої хвилі долучаються по одній лише за умови досягнення показника завантаженості кисневих ліжок у базових (опорних) лікарнях та лікарнях другої хвилі на понад 80%.

На підставі вищезазначеного та у  зв»язку з  зменшенням хворих на COVID-19 та покращенням епідемситуації в районі  наказом головного лікаря  КНП «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради від 31.05.2021 р № 165    робота  інфекційного госпіталю закладу призупинено з 1 червня 2021 року .

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .