КНП "Козельщинська центральна лікарня"

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

МІЖНАРОДНЕ СВІДОЦТВО ПРО ВАКЦИНАЦІЮ

| Прокоментуй!

 МІЖНАРОДНЕ СВІДОЦТВО ПРО ВАКЦИНАЦІЮ

 Діючими Міжнародними медико-санітарними правилами, прийнятими 58-ою Асамблеєю Всесвітньою організацією охорони здоров’я 23.05.2005, та постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2011 №893 «Про затвердження Правил санітарної охорони території України» визначено умови та затверджено форму для видачі міжнародного свідоцтва про вакцинацію або профілактику:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/897_007#Text

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/893-2011-%D0%BF#Text

Зокрема така форма містить інформацію з персональними даними людини (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, стать, національність тощо), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).

Важливо зазначити, що свідоцтва є дійсні лише в тому випадку, якщо вакцина дозволена до використання ВООЗ:

https://extranet.who.int/pqweb/sites/default/files/documents/Status_COVID_VAX_08Feb2021.pdf

Окрім цього, на разі Міжнародними медико-санітарними правилами передбачено, що свідоцтва мають видаватись у паперовій формі англійською або французькою мовою                      (а також можуть бути додатково заповнені на іншій мові, наприклад, на українській) та бути підписаними відповідним медичним працівником і скріпленими штампом закладу охорони здоров’я.

Важливо зауважити, що в Україні опрацьовано питання щодо запровадження медичними інформаційними системами, які входять до складу електронної системи охорони здоров’я, формування таких посвідчень в електронному форматі (форма заповнена наявними даними, у тому числі з дотриманням транслітерації при внесенні прізвища ім’я іноземною мовою, з можливістю їх редагування). За потреби і запитом людини заклад має їх надрукувати та оформити (на жовтому папері згідно із вимогами) для подальшого пред’явлення людиною при перетині державного кордону в паперовому варіанті.

Якщо міжнародними документами будуть передбачені інші формати формування та видачі свідоцтв тощо відповідно в такому випадку ми розглядатимемо питання їх впровадження в Україні. На разі такі перемовини ведуться на міжнародному рівні, проте якихось рішень поки не ухвалено.

Окрім цього, важливо не плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з імунними паспортами, оскільки це два різні поняття. Свідоцтво використовується під час перетину кордону, у той час як імунний паспорт засвідчує наявність імунітету проти COVID-19. І важливо підкреслити, що ВООЗ закликала країни не використовувати імунні паспорти через недостатню кількість доказів про ефективність імунітету, щоб гарантувати точність документа. Відповідні рішення можуть ухвалюватись лише після зміни рекомендацій ВООЗ та отримання інформації про те, чи унеможливлює вакцинація поширення коронавірусної хвороби, оскільки на даний час дослідження, які проводили для імунобіологічних препаратів проти COVID-19, спрямовані насамперед на скорочення летальності й тяжкості перебігу хвороби.

 Завантажити Форму свідоцтва:
Форма

 

 

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .